Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

14. 07.
2017

BLOG: Optika online

Světelné spektrum

Měla jsem pravdu. Všichni se shodli na tom, že mi sluší celooubroučkové brýle v černé barvě, jak jsem jim poslala z online aplikace do mailu. Prý v nich mám šmrnc a sluší mi to v nich víc, než bez nich. Zajímavé… raději po pravém smyslu jejich slov nepátrám a užívám si to, že budu mít NOVÉ BRÝLE.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

BLOG: Optika podruhé

Světelné spektrum

Minule jsem vám vyprávěla, jak jsem si poprvé vybírala brýle. No, bylo to celkem fajn, ale trochu mi vadilo, že se na mě kouká cizí holka, která mě vůbec nezná, a snaží se mi poradit něco, co budu nosit pořád, ale já vůbec nemám představu, jak to má vypadat.

Přečíst celý článek…

BLOG: Optika poprvé

Světelné spektrum

Začala jsem nosit brýle. Na monitor se právě dívám přes skla –1,5 dioptrie a lehce vidím obruby, ve kterých je můj svět zasazen. Je to, jako bych se dívala přes zařízení, které mi reprodukuje, co se kolem mě děje a já to bez něj nevidím. Když jej používám, vše okolo rozeznám. Když jej sundám, zhorší se nejen má rozpoznávací schopnost, ale také trochu motorika, protože se začnu v prostoru lehoučce tápat. A to mám jen 1,5 dioptrie! Jak se teprve musí cítit ti, kteří mají dioptrií mnohem víc! A že takových znám…

Přečíst celý článek…

SERIÁL: Cesta k ideálním brýlím krok za krokem – Předpis na brýle

Světelné spektrum

Právě jste od svého očního lékaře dostali předpis na brýle? Prozradíme Vám, co jednotlivé údaje znamenají, jaké vlastnosti tedy budou splňovat Vaše nové brýle, a zda máte nárok na příspěvek od zdravotní pojišťovny. To vše se z předpisu na brýle dovíte.

Přečíst celý článek…

Přihlášení

Hlavní partner

Reklama

16. 06. 2017 - Redakce

Milí čtenáři,

rádi bychom Vám představili novou rubriku Blog, kterou povede naše nová kolegyně Jitka. Naše spolupráce vznikla, protože víme, že začít nosit brýle je v životě celkem velká změna a trvá, než si na ni člověk vznikne. Jitka, která touto změnou zatím stále ještě prochází, nám proto může zprostředkovat vše, s čím se jako „nováček“ potýká a jak to řeší. Věříme, že její články vám budou inspirací.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Brýle.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší e-mailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje Brýle.cz.

Anketa

Jak často si kupujete sluneční brýle?

Vícekrát za rok70 x
 
Jednou za rok116 x
 
jednou za 3 roky104 x
 
méně často221 x
 

Celkem odpovědí: 511
TOPlist