Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Blog

« Předchozí
1
Další »

BLOG: Optika online

Světelné spektrum

Měla jsem pravdu. Všichni se shodli na tom, že mi sluší celooubroučkové brýle v černé barvě, jak jsem jim poslala z online aplikace do mailu. Prý v nich mám šmrnc a sluší mi to v nich víc, než bez nich. Zajímavé… raději po pravém smyslu jejich slov nepátrám a užívám si to, že budu mít NOVÉ BRÝLE.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

BLOG: Optika podruhé

Světelné spektrum

Minule jsem vám vyprávěla, jak jsem si poprvé vybírala brýle. No, bylo to celkem fajn, ale trochu mi vadilo, že se na mě kouká cizí holka, která mě vůbec nezná, a snaží se mi poradit něco, co budu nosit pořád, ale já vůbec nemám představu, jak to má vypadat.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

BLOG: Optika poprvé

Světelné spektrum

Začala jsem nosit brýle. Na monitor se právě dívám přes skla –1,5 dioptrie a lehce vidím obruby, ve kterých je můj svět zasazen. Je to, jako bych se dívala přes zařízení, které mi reprodukuje, co se kolem mě děje a já to bez něj nevidím. Když jej používám, vše okolo rozeznám. Když jej sundám, zhorší se nejen má rozpoznávací schopnost, ale také trochu motorika, protože se začnu v prostoru lehoučce tápat. A to mám jen 1,5 dioptrie! Jak se teprve musí cítit ti, kteří mají dioptrií mnohem víc! A že takových znám…

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

BLOG: Moje oči, moje brýle

Světelné spektrum

Milí čtenáři,

Jmenuji se Jitka a nosím brýle. Není to tak dlouho, co jsem žádné brýle nepotřebovala, ale snad nebude trvat dlouho ani to, než si na ně zvyknu. Zatím se cítím jako „nováček“ ve světě obrub a čoček. Mám na nose své úplně první brýle a snažím se nemyslet na to, že je mám, stejně jako se snažím na ně nezapomínat tehdy, kdy si je mám sundat (např. před spaním by se to celkem hodilo).

Komentářů (0) Přečíst celý článek…
« Předchozí
1
Další »
TOPlist