Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Sluneční brýle

« Předchozí
1 2

6 nejčastějších otázek na sluneční brýle

ilustrační foto Proti čemu mě brýle chrání, když mě chrání před UV zářením? Potřebuji UV filtr v brýlích, i když je pod mrakem? A může být UV filtr jen ve slunečních brýlích? Máme pro Vás 6 nejčatějších otázek ohledně slunečních brýlí a UV filtru.

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

Polarizační sluneční brýle

Dlouhou dobu používali polarizované sluneční brýle jachtaři a rybáři, aby eliminovali nepříjemné odlesky vodní hladiny, kde tráví mnoho času. Během posledních několika let byly výhody polarizovaných skel objeveny i pro fanoušky dalších „outdoorových“ sportů. Popularita i dostupnost polarizovaných slunečních brýlí se radikálně zvýšila.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Polarizace a výhody polarizačních brýlí

O polarizačních brýlích jste už nejspíš slyšeli a možná také víte, že jsou pro oči „lepší“ než ty obyčejné sluneční brýle. Pokud vás zajímá, co vlastně polarizace je a jak tyto brýle skutečně fungují, nabízíme vám stručné vysvětlení tohoto optického jevu i jeho výhody a využití v běžném životě.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Ochrana před UV zářením

Pokud necháme stranou estetickou funkci, stále nám zůstává jako hlavní funkce slunečních brýlí ochrana před účinky ostrého slunečního světla a UV záření.Celé elektromagnetické spektrum slunečního záření je složeno ze souboru vln plynule se měnících frekvencí.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…
« Předchozí
1 2
TOPlist