Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Dámské dioptrické brýleilustrační fotoDámské obruby se vyznačují především svou nápaditostí, rozmanitostí a svými barevnými kombinacemi. Velké tvary obrouček, které známe z dřívějších let a které tak s úspěchem propagovala zpěvačka Naďa Urbánková, patří již dávno minulosti. V dnešní době jsou moderní menší tvary a není to jenom módní záležitost, protože čím je menší velikost očnice, tím je také pochopitelně menší brýlová čočka, což znamená menší hmotnost dioptrických brýlí a také menší tloušťku brýlové čočky, což oceníme zvláště u vyšších dioptrií.

ilustrační fotoBarevné kombinace brýlových obrouček bývají velice rozmanité. Převládají pochopitelně neutrální kombinace, ale výjimkou nejsou ani křiklavé barvy, nejčastěji zelená, modrá a fialová, a velice často jsou žádány kombinace zlaté a stříbrné barvy v matném provedení.

ilustrační fotoMezi materiály, které se používají k výrobě brýlových obrub převládá ocel, která se vyznačuje svou pružností a tenkostí, anebo titan, který naopak vyniká tuhostí a nízkou hmotností. Absolutním módním hitem jsou vrtané obruby, neboli takzvané brýle bez obrouček. Jejich hlavní výhodou je nejen jejich nízká hmotnost a nenápadnost ale také možnost změny tvaru brýlových čoček, pokud se Vám zrovna nelíbí tvar fólií, které jsou v obroučkách vsazeny.

ilustrační fotoRenesanci zažívají mohutnější plastové obroučky, které jsou dnes poměrně často žádány jako módní doplněk, a jsou vhodné pro zhotovení dioptrických slunečních brýlí.

Komentářů (0) Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist