Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

14. 04.
2017

Presbyopie

Tuto refrakční vadu odborníci nazývají presbyopie (odvozenina od řeckého výrazu pro „staré oko“) nebo hezky česky vetchozrakost. Častým příznakem jsou únava očí či bolesti hlavy při práci nablízko, jako je šití, pletení nebo malování. Presbyopie je spojena se stárnutím a v určitém věku brýle začínají být nevyhnutelné.

Přečíst celý článek…

Pánské dioptrické brýle

Pánské brýle

Pánské obruby se vyznačují spíše strohostí a neutrálními barvami. Stejně jako u dámských obrouček je zjevná stoupající obliba menších tvarů, především kvůli nižší hmotnosti a menší tloušťce brýlových čoček, ale co se týče barevných kombinací jsou muži daleko konzervativnější, i když v západní Evropě není muž s červenými, nebo modrými brýlovými obroučkami žádnou výjimkou.

Přečíst celý článek…

Co všechno mohou být brýle

Zaplať pánbůh, nebo možná zaplať přírodo (jak říkal Werich s Horníčkem) je dávno pryč doba, kdy si každý, kdo potřeboval brýle došel s receptem do oční optiky a „ vybral si “ ze dvou, nebo možná čtyř modelů, to když měl známého vedoucího, a potom čekal měsíc, nebo i dva než budou brýle hotové. Je pravda, že dnes se občas setkávám s názorem, že kdyby to bylo jako dřív, a my měli na výběr pouze dva typy rámečků, bylo by všechno mnohem jednodušší. Když se ale s takovým názorem setkám, tak samozřejmě nevěřím, že to ten zákazník myslí doopravdy. Naštěstí takových lidí není mnoho a většinou se spíše potkávám s lidmi, kteří jsou rádi, že si mohou vybrat z velikého množství krásných rámečků, které jsme jim schopni nabídnout.

Přečíst celý článek…

Dětské oční vady

Velmi častou oční vadou u malých dětí je šilhání. Důvodem této oční vady může být např. nerovnováha oční svalů, anizometropie (odlišná dioptrická hodnota na pravém a levém oku), jednostranný astigmatismus a další. Šilhání může být viditelné nebo skryté.

Přečíst celý článek…Hlavní partner

Reklama

01. 02. 2019 - Redakce

Zkontrolujte svůj zrak s pomocí aplikace VIDÍŠ DOBŘE

Nejste si jisti, jestli je Váš zrak optimální? Máte pocit, že byste potřebovali brýle, nebo byste brýle potřebovali vyměnit? Zjistěte, jak na tom jste, s aplikací VIDÍŠ DOBŘE. Pomocí ní zjistíte, jestli vidíte (s brýlemi či bez) dobře na dálku.

Zobrazit více novinek »

Anketa

Jak často si kupujete sluneční brýle?

Vícekrát za rok70 x
 
Jednou za rok116 x
 
jednou za 3 roky104 x
 
méně často221 x
 

Celkem odpovědí: 511
TOPlist