Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

09. 04.
2017

Co všechno mohou být brýle

Zaplať pánbůh, nebo možná zaplať přírodo (jak říkal Werich s Horníčkem) je dávno pryč doba, kdy si každý, kdo potřeboval brýle došel s receptem do oční optiky a „ vybral si “ ze dvou, nebo možná čtyř modelů, to když měl známého vedoucího, a potom čekal měsíc, nebo i dva než budou brýle hotové. Je pravda, že dnes se občas setkávám s názorem, že kdyby to bylo jako dřív, a my měli na výběr pouze dva typy rámečků, bylo by všechno mnohem jednodušší. Když se ale s takovým názorem setkám, tak samozřejmě nevěřím, že to ten zákazník myslí doopravdy. Naštěstí takových lidí není mnoho a většinou se spíše potkávám s lidmi, kteří jsou rádi, že si mohou vybrat z velikého množství krásných rámečků, které jsme jim schopni nabídnout.

Přečíst celý článek…

Dětské oční vady

Velmi častou oční vadou u malých dětí je šilhání. Důvodem této oční vady může být např. nerovnováha oční svalů, anizometropie (odlišná dioptrická hodnota na pravém a levém oku), jednostranný astigmatismus a další. Šilhání může být viditelné nebo skryté.

Přečíst celý článek…

Plastové brýlové čočky

Plastove cocky Jedná se o brýlové čočky, které jsou označovány též jako organické. Vznikají smísením určitých sloučenin při dané teplotě a tlaku. Tak vznikne průhledná hmota, která se vlévá do forem, po vychladnutí dále obrábí frézováním a leštěním do požadovaného tvaru. Vznikne brýlová čočka se stejnými optickými vlastnostmi jako minerální, ale s nesrovnatelně nižší hmotností (rozdíl v hmotnosti 30–50%).

Přečíst celý článek…

Má smysl provádět preventivní vyšetření zraku?

ukázka přistroje Jistě se Vám stalo, že poštou přišla nenápadná obsílka od vašeho praktického lékaře, která Vás vyzývala k návštěvě ordinace a k podstoupení „preventivní prohlídky kvůli …“. Pokud nejste úplní lajdáci, obvykle v takovém případě poslechnete.

Přečíst celý článek…Hlavní partner

Reklama

01. 02. 2019 - Redakce

Zkontrolujte svůj zrak s pomocí aplikace VIDÍŠ DOBŘE

Nejste si jisti, jestli je Váš zrak optimální? Máte pocit, že byste potřebovali brýle, nebo byste brýle potřebovali vyměnit? Zjistěte, jak na tom jste, s aplikací VIDÍŠ DOBŘE. Pomocí ní zjistíte, jestli vidíte (s brýlemi či bez) dobře na dálku.

Zobrazit více novinek »

Anketa

Jak často si kupujete sluneční brýle?

Vícekrát za rok70 x
 
Jednou za rok116 x
 
jednou za 3 roky104 x
 
méně často221 x
 

Celkem odpovědí: 511
TOPlist