Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Sluneční brýle Adidas

ilustrační foto brýle AdidasBrýle AdidasVidění je namáhavé. Ve skutečnosti viděním spotřebováváme okolo 25% výdeje energie našeho těla. Toto procento ještě vzrůstá, pokud je naše vidění omezováno zhoršenými podmínkami jako je ostrý sluneční svit, vítr, déšť, hmyz nebo prach. Naše oči jsou navíc „navrženy“ pro pohyb pomalejší než 10 kilometrů za hodinu. Vidění je také ovlivňováno slzením. To jsou všechno důvody, proč se ochrana zraku stala naprosto zásadní věcí při většině outdoorových sportů.

logo Adidas SportFirma Adidas si toto všechno uvědomuje, a proto navrhla ve spolupráci s mnoha špičkovými atlety řadu vysoce funkčních sportovních brýlí zančky Adidas. Na základě jejich nápadů a požadavků vytvořila firma Adidas mnoho chytrých a funkčních detailů. Ať už jde o brýle pro specifický sport jako je jízda na kole nebo běh, brýle Adidas kombinují svěží vzhled, funkčnost a pohodlí.

Sluneční brýle Adidas – jedinečné zpracování

TRI.FIT™
Tři úrovně adaptačního systému umožňují nastavení stranic v úhlu 8 stupňů, a tím možnost najít vhodnou formu pro každého, zabraňuje oslnění.
Double-Snap Nose Bridge™
Slouží k optimálnímu přizpůsobení nosníku brýlí Adidas díky dvoustupňové adaptaci.
SPX™ Flexibility Traction Grip™
Extra lehký, nelámavý materiál s nepřemožitelnou trvanlivostí, odolný vůči extrémním teplotám a podmínkám.

ClimaCool™ Technologie
ClimaCool™ technologie Adidas je dynamická ventilační technologie. ClimaCool™ technologie u brýlí je dosažená díky speciálnímu ventilu na potítku brýlí Adidas, které umožňuje usměrnění vzduchu tak, aby nebylo narušeno vidění. Zabraňuje vlhkosti a zamlžování, a přispívá tak k lepšímu vidění.
Quick-Change Lens System™
Jednoduchá, rychlá možnost výměny čoček umožňuje zákazníkům přizpůsobit brýle Adidas na všechny světelné i povětrnostní podmínky.
Performance Insert™
Dioptrické klipy jsou ideální pro ty, kteří potřebují dioptrickou korekci.
Zakřivení
Zakřivení čočky umožňuje široké zorné pole a optimální ochranu očí.

Quick-Release Hinge™
Jde o patentovaný uvolňovací mechanizmus stranice, který v případě nárazu místo poškození obruby brýlí uvolní stranice a ochrání brýle před zlomením.
Vision Advantage™ PC Lens
Tyto čočky jsou nerozbitné, lehké a odolné vůči poškrábání, nabízejí 100 UV ochranu a jsou jedničkou v kvalitě.

Technologie výroby čoček u slunečních brýlí Adidas

LST

Rychlé a pronikavé změny světla můžou nepříznivě působit na vizuální koncentraci. Adidas – výrobce brýlí vyvinul speciální odstín čoček, který působí proti tomuto efektu. Použitím LST technologie dokážou čočky harmonizovat extrémní světelné výkyvy, jako i případné světelné kontrasty, což ruku v ruce umožňuje rozlišovat i detaily v terénu. LST™ Trail a LST™ Golf jsou optimalizované pro speciální požadavky těchto sportů. LST™ tím zabraňuje únavě očí při změně světla a garantuje vysoký sportovní výkon.

SPACE lens

Technologii SPACE Lens™ vyvinul Adidas ve spolupráci s NASA. Tento filtr byl použitý v řadě vesmírných misí a v současné době tvoří nepostradatelnou součást ochrany kosmonautů NASA a ISS proti intenzivnímu infračervenému a ultrafialovému záření. Sportovci, kteří provozují jakýkoliv outdoorový sport, mají podobné požadavky na ochranu proti intenzivním světelným paprskům, a proto je zde řada brýlí Adidas, které jsou touto technologií vybaveny.

polarized

Světlo je vyzařované ve vlnách všemi směry. Odráží se od zrcadlových povrchů (např. sníh, voda, písek, vlhká trať atd.), je polarizované, odražené ve směru, v kterém je vnímané jako nepříjemné záření. Polarizační folie Performance™ PC menses brýlí Adidas efektivně eliminují tyto odražené světelné paprsky. Zvýšený kontrast a jasné vnímání barev – to jsou jen některé z výhod těchto čoček. Trojnásobná antireflexní úprava aplikovaná na vnitřní části čoček zabraňuje zářením, které se mohou vyskytovat na ledovém povrchu, a tím zlepšuje ostrost vidění a umožňuje nepostradatelný jasný pohled.

TOPlist