Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Jak nakupovat brýle na lyže?Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem s nepohodlnými lyžařskými brýlemi, které se stále zamlžují, je dobré nákupu věnovat dostatek času a řídit se těmito zásadami:

Brýle Oakley
Dámské brýle Oakley Stockholm

Nenechávejte nákup lyžařských brýlí až na lyžařské středisko

Vyberte si brýle radši v klidu v některé specializované optice nebo v dobře zásobeném obchodu se sportovním vybavením. Velmi pravděpodobně se vám podaří vybrat model, který vám lépe sedí a určitě něco ušetříte.

Vyberte si správné tónování skel

Brýle Adidas Robin
Brýle Adidas Robin
* Za špatného světla a při mlze jsou nejvhodnější žlutá či jantarová skla, která částečně odfiltrují modré světlo a tím lépe uvidíte stíny na sněhu a boule.

  • při jasném dni je nejlepší zvolit tmavší tón, který očím uleví před prudkým slunečním svitem
  • polarizované čočky blokují odlesky paprsků od vodorovných ploch. Méně vhodné jsou při stmívání, protože mají většinou tmavší zabarvení.
  • pro noční lyžování používejte samozřejmě skla čirá

Trvejte na kvalitním UV filtru

Záření UVA a UVB je to, před čím je nutné naše oči dokonale chránit. Krátká expozice může způsobit nepříjemné pálení očí – tzv. fotokeratitidu , delší může vést k vážnějšímu poškození zraku, šedému zákalu a dalším onemocněním. Vyhledávejte brýle, které blokují alespoň 98% tohoto záření.

Brýle Carrera Sphinx
Brýle Carrera Sphinx

Dávejte pozor na dobré periferní vidění

Profil obruby by měl být tvarován tak, aby nebránila výhledu do stran a dolů. Pokud máte radši sluneční brýle, volte takový tvar, který co nejvíce přiléhá k obličeji. Zabráníte tím pronikání paprsků ze stran a budou vás lépe chránit před větrem.

Hledejte brýle s ochranou proti zamlžování

Brýle UVEX Supersonic
Brýle UVEX Supersonic
Zorníky zvyšují kontrast za každého počasí
Sáhněte spíše po brýlích s dvojitým sklem, které lépe chrání před zamlžováním. Proti zamlžování též pomáhá povrchová úprava vnitřního skla, při dostatečné ventilaci výparů z pokožky a dechu.

Lyžařské brýle si můžete pořídit například v e-shopu www.slunecnibry­le.cz.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist