Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Jak vybrat dětské brýleVybrat ty správné brýle není jen tak. A o dětských brýlích to platí dvojnásob. Poradíme vám, na co si dávat při nákupu dětských brýlí pozor a podle čeho poznat ty pravé.

Vybíráme podle materiálu

Volba materiálu obruby je to, čím by měl výběr dětských brýlí začínat. Stejně jako u brýlí pro dospělé je tradičním materiálem plast či kov. Za úvahu však stojí i speciální materiály typu ultem či siliflex. V obou případech se jedná o typ plastu, avšak s vyšší tvarovou stálostí a odolností.

Raději volte celoobruby

Aby byly dětské brýle odolné, je potřeba vybrat u obruby nejen kvalitní materiál, ale také vhodný typ. Místo brýlí vrtaných proto raději sáhněte po celoobrubách, případně poloobrubách.

Dětské brýle 2v1

Velmi praktické jsou dětské brýle s vyměnitelnými stranicemi. Tzv. brýle 2v1 mají možnost vyměnit stranice za šňůrku, což vaše dítě ocení zejména při sportu.

Dostatečně velká očnice

Dbejte na to, aby brýle, které vaše dítě bude nosit, mělo dostatečně velké očnice. Příliš malé očnice omezují zorné pole a obruby pohled ruší.

Brýlové čočky

I když vyberete sebelepší obruby, to, co je v brýlích nejdůležitější, jsou brýlové čočky. Pro vidění, které je nejen ostré, ale také pohodlné, je vhodné vybrat čočky s antireflexní vrstvou , která elminuje odlesky. Aby vaše dítě vidělo pohodlně i za slunečného počasí, můžete zvolit samozabarvovací úpravu. Při vyšším počtu dioptrií je vhodné zvolit tenčená skla, která jsou odlehčená a nebudou sjíždět z nosu vlivem větší váhy brýlí.

Cena dětských brýlí

Cena brýlí je vždy jedním z rozhodujících faktorů při jejich výběru. U dětských brýlí tomu není jinak. Přidává se otázka, jak dlouho brýle vašemu dítěti vydrží – zda tzv. „ustojí“ všechny tělocviky a dětské hry. Vybírejte proto vždy brýle kvalitní a v optice, která nabízí nejen dobrou cenu, ale také kvalitní servis. Na trhu jsou dokonce i optiky, které nabízí na brýle doživotní záruku, a to i na poškození vlastní vinou .

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist