Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Dioptrické brýle

Jak si pořídit dioptrické brýle

ilustrační foto

Máte pocit, že se Váš zrak zhoršuje a pravděpodobně budete potřebovat brýle? Vydejte se k lékaři či do optiky a nechte si svůj zrak změřit. Odborník Vám také zkontroluje zrak a zjistí případné jiné problémy, pro které se Vám může vidění zhoršovat.

Přečíst celý článek…

Povrchové úpravy brýlových čoček

ilustrační foto

Zajímalo by Vás, jaké povrchové úpravy lze na Vaše brýle použít a čím se mohou z Vašich brýlí stát brýle podle Vašich představ? Ukážeme Vám několik základních možností, které můžete pro své brýle zvolit.

Přečíst celý článek…

Pánské dioptrické brýle

Pánské brýle

Pánské obruby se vyznačují spíše strohostí a neutrálními barvami. Stejně jako u dámských obrouček je zjevná stoupající obliba menších tvarů, především kvůli nižší hmotnosti a menší tloušťce brýlových čoček, ale co se týče barevných kombinací jsou muži daleko konzervativnější, i když v západní Evropě není muž s červenými, nebo modrými brýlovými obroučkami žádnou výjimkou.

Přečíst celý článek…

Plastové brýlové čočky

Plastove cocky Jedná se o brýlové čočky, které jsou označovány též jako organické. Vznikají smísením určitých sloučenin při dané teplotě a tlaku. Tak vznikne průhledná hmota, která se vlévá do forem, po vychladnutí dále obrábí frézováním a leštěním do požadovaného tvaru. Vznikne brýlová čočka se stejnými optickými vlastnostmi jako minerální, ale s nesrovnatelně nižší hmotností (rozdíl v hmotnosti 30–50%).

Přečíst celý článek…
TOPlist