Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Brýle - nutnost nebo ozdoba?dioptrické brýle

Připadá Vám, že nošení dioptrických brýlí je za trest? Že je to nezbytnost, abyste viděli, ale nic jiného Vám to nepřináší? V našem článku Vám ukážeme, že nošení brýlí je zábava.

Ty tam jsou doby, kdy nosit brýle byla skoro ostuda. V dnešní době jsou dioptrické brýle ideální módní doplněk a dokonce přibývá těch, kteří si brýle pořizují tzv. planky, neboli nedioptrické brýle sloužící skutečně jen jako módní doplněk k doladění stylu. Brýle totiž mají několik velkých předností, pro které stojí za to si je pořídit.

Co dioptrické brýle umí?

  • Podtrhnout rysy obličeje či naopak drobné nedostatky vyvážit (odvést pozornost)
  • Doplnit celkové ošacení a definovat styl
  • Vyjádřit svou osobnost (kreativní, konzervativní, extravagantní…)
  • Pomáhají dobře vidět :-)

V případě, že si vyberete brýle se speciální povrchovou úpravou jako je např. ochranná vrstva proti modrému záření, tzv. počítačové brýle, bude Vaše vidění dokonce příjemnější než bez brýlí. Stejně tak je tomu u brýlí samozabarvova­cích.

Na trhu je velké množství krásných obrub, které v kombinaci s kvalitními skly vytvoří Váš jedinečný módní doplněk. Vybrat si můžete brýle kovové, plastové, titanové… stejně tak je pouze na Vás, jaký zvolíte tvar a barvu.

Proč mít vícero dioptrických brýlí

Mnoho lidí si pořizuje pouze jedny dioptrické brýle. Je to však nejen velká škoda vzhledem k možnostem, které brýle dávají, ale také to může v budoucnu způsobit nemalou potíž. Každé brýle se totiž mohou někdy rozbít nebo dokonce ztratit, a právě náhradní brýle v takový moment přichází na scénu. Budete-li na takovou možnost pamatovat už při nákupu, můžete své dioptrické brýle nosit nejen bezstarostně, ale také je můžete začít střídat podle nálady, šatníku, činnosti…

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist