Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


SERIÁL: Jak vybrat brýle?Brýle

Chystáte se do optiky, že si vyberete své nové brýle? Pokud už máte jasno v tom, do které optiky zavítáte, jistě řešíte otázku, zda s sebou vzít kamarádku nebo někoho blízkého, aby Vám poradil s výběrem. V našem článku Vám povíme víc nejen o tom, jak brýle v optice vybírat, ale i proč je lepší jít raději sám.

„Když jsem si před lety vybírala své úplně první brýle, vyrazila jsem do optiky s kamarádkou. Chtěla jsem, aby mi pomohla a poradila, co mi sluší. Vím, že má dobrý vkus a věděla jsem, že mi poradí dobře,“ vypráví své zkušenosti s prvním nákupem brýlí paní Klára. Přesně takto do optik přichází řada zákazníků. Ve chvíli, kdy si vybírají módní doplněk, který budou nosit v mnoha případech prakticky denně, si přejí mít vedle sebe někoho, jehož vkusu důvěřují. Ne vždy je to ale nejlepší volba.

Vůbec nevadí, když si s sebou na nákup přivedete kamarádku nebo přítele. Měli byste ale počítat s tím, že zatímco optik Vám bude radit na základě toho, jaký dojem z Vás vizuálně má, kamarádka Vám bude radit na základě toho, jak Vás zná. Jak vysvětluje optička Alena Hostičková z pražské pobočky optiky Optiscont: „Samozřejmě, že nejdůležitější je to, jak se v brýlích cítíte, ale občas z vlastní zkušenosti vím, že by zákazníkovi jiné brýle slušely daleko více, ale protože není na takový styl zvyklý, zůstane i pod vlivem svých blízkých u brýlí, které jeho přednosti nevyzdvihnou.“

Brýle jako módní doplněk

Je otázkou, jaké brýle vlastně hledat. Zda ty, které doplňují náš styl, nebo ty, které ho pozvednou na ještě vyšší úroveň. Brýle už zdaleka nejsou pouze zdravotnickou pomůckou a mnohdy dovedou nejen osvěžit šatník, ale také omladit a rozzářit obličej. Proto by možná byla škoda nevyužít toho, že člověk, který Vás nezná a dennodenně se zabývá vzhledem a funkcí brýlí, Vám doporučí i to, po čem byste sami nesáhli.

Brýle

Právě příběh paní Kláry mluví sám za sebe: „S prvními brýlemi jsem byla spokojená. Byly přesně takové, jaké jsem si představovala, a krásně doplňovaly věci, které nosím. Po čase jsem ale potřebovala vyšší dioptrie, a tak jsem se rozhodla nechat si vyrobit brýle nové. Tehdy jsem do optiky vyrazila sama a nechala si od optičky poradit. První brýle jsem zavrhla, druhé mi ale nesmírně slušely. Dnes je nosím už druhým rokem a občas je střídám s mými staršími brýlemi, které jsem si nechala jako náhradní. Mám v nich nová skla, a tak mám dvoje brýle, které střídám podle oblečení i nálady.“

Ať už do optiky vyrazíte sami či s doprovodem, vyberte si brýle, které Vám sedí velikostí, sluší barvou i tvarem a které Vám vyhovují svým stylem. A nezapomeňte na brýle náhradní, které jsou důležité nejen z praktických důvodů, ale také mohou být alternativou pro dny, kdy na své obvyklé brýle nemáte náladu. Nosit brýle totiž není nutnost. Je to zábava!

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist