Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Chcete skla do vlastních brýlí?Vlastní brýle

Přemýšlíte, že se necháte zabrousit skla do starších nebo samostatně koupených obrub? Vysvětlíme Vám, jaké jsou možnosti a na co si dát při nákupu obrub pozor.

Často se pracovníci optik setkávají s tím, že zákazník si přeje zabrousit brýlové čočky do obrub, které si přinesl. Není to nemožné, ba naopak mnoho se udělat dá, ne však vždy.

Brýle z obchodu s oděvy či módními doplňky

Brýle jsou módní záležitost, a tak není divu, že v obchodech s oblečením a módními doplňky naleznete také stojany s brýlemi, ať už slunečními nebo s čirým plastem místo čoček. Takové brýle jsou skutečně pouze módním doplňkem a očekávat, že Vám z nich v optice stvoří klasické dioptrické brýle, nelze. Není to tím, že by optiky držely na prodej vlastních obrub. Je to dáno kvalitou obrub. Brýle z obchodních center a drogerií jsou zpravidla tvořena z levných plastů, které jsou navíc pro výrobu brýlí používány co nejúsporněji. Kvalita takových brýlí není zdaleka taková, jaké dosahují plastové brýle v optice. V případě kovových brýlí je situace lepší, avšak právě takové brýle jsou leckdy zdrojem alergických reakcí.

Vlastní starší brýle

V minulosti jste si v optice koupili dioptrické brýle a rádi byste si jen nechali vyměnit brýlová skla? V tomto případě je pro Vás situace příznivější a optik pravděpodobně zakázku neodmítne. Vše však záleží na stavu Vašich brýlí. Pokud jste brýle v minulosti poškodili, případně už byly někdy opravované, spíše Vám zkušený optik doporučí koupit si obruby nové. Vsazená skla mohou držet, avšak každé brýle mají svou životnost. Nechte si proto od optika poradit, zda jsou obruby pro zábrus vhodné a má smysl do nich takto investovat.

Brýle z bazaru

Na internetu je plno skupin a bazarových portálů nabízejících nošené brýle. Tato kategorie brýlí je kombinací obou předešlých. Stejně jako v první skupině si nemůžete být jisti kvalitou materiálu. Ačkoliv prodejce brýle prezentuje jako nové, obzvlášť u značkových brýlí se může jednat o podvrh. V případě starších brýlí je zase potřeba počítat s jejich opotřebením a životností, která je kratší než u brýlí nových. Navíc opět nevíte, jakou mají minulost a zda s nimi bylo zacházeno opatrně.

Zábrus do vlastních brýlí doporučujeme dělat pouze v případě, že znáte historii dané obruby. Obzvlášť výhodné je to pro zábrus brýlí, které nebudete nosit tak často a nižší životnost Vám proto nebude tolik vadit – řeč je o brýlích náhradních, které by měl každý nositel brýlí mít.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist