Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


SERIÁL: Cesta k ideálním brýlím krok za krokem – Co má správná optika nabízetOptika

Při cestě za novými brýlemi se celkem pochopitelně nevyhnete rozhodování, do které optiky zavítat a odkud si brýle koupit. V rámci našeho seriálu o cestě k novými brýlím Vám tentokrát poradíme, podle čeho vybrat prodejce brýlí.

V dnešní době je mnoho způsobů, jak si koupit brýle. Můžete vyrazit do kamenné optiky, stejně jako si brýle můžete koupit v panelu přímo v čekárně cestou od očního lékaře. Využít můžete taky online optik, se kterými si brýle vyzkoušíte ve speciální aplikaci a brýle Vám doručí kurýr až do domu. Vždy byste ale měli vědět, že daná optika nejenže nabízí to, co se Vám líbí, ale také zajistí servis v případě problémů.

Záruka na brýle

Snad každý nositel brýlí zažil, že mu z obrub vypadl šroubek. Nezřídka se stane, že si brýle také omylem poškodíte. Vymění Vám optika šroubek zdarma a nabídne Vám na rozbité brýle záruku? A jedná se o záruku pouze na obruby, nebo i na brýlové čočky, které jsou zpravidla na brýlích to nejdražší? Záruka na kompletní brýle je velmi výhodná věc a ideální je, pokud zvolíte optiku, která nabízí záruku na brýle doživotně.

Co když si na brýle nezvyknete?

Obzvlášť u multifokálních brýlí se může stát, že jejich nošení bude zpočátku mírně nepříjemné. Trvá, než si oko na a multifokální brýle zvykne. Pokud i po několika dnech stále pociťujete nepříjemné pocity, můžete do své optiky zavolat a problém řešit? Ne každá optika dává na multifokální brýle garanci přivyknutí. Vzhledem ke zpravidla vyšší pořizovací ceně těchto brýlí je velmi výhodně ji mít.

Náhradní brýle

Nabízí Vaše optika výhodné podmínky pro získání náhradních brýlí? Náhradní brýle jsou totiž nejen nutnost, ale také výhoda. Máte-li náhradní brýle, můžete si z brýlí udělat skutečně módní doplněk a nosit ty brýle, na které máte zrovna náladu. Právě s náhradními brýlemi se z jejich nošení stane zábava. Vybírejte si proto optiku, která na toto vše myslí a ví, že nákupem brýlí vše rozhodně nekončí, ale naopak začíná!

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist