Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Pánské dioptrické brýlePánské brýle

Pánské obruby se vyznačují spíše strohostí a neutrálními barvami. Stejně jako u dámských obrouček je zjevná stoupající obliba menších tvarů, především kvůli nižší hmotnosti a menší tloušťce brýlových čoček, ale co se týče barevných kombinací jsou muži daleko konzervativnější, i když v západní Evropě není muž s červenými, nebo modrými brýlovými obroučkami žádnou výjimkou.

U pánských obrouček je důraz kladen spíše na jejich funkčnost, a technickou dokonalost, než na estetičnost, což ovšem v žádném případě neznamená, že by na trhu nebyl dostatečný výběr pánských obrouček v různých tvarech a barevných provedeních.

Materiály pro pánské brýle

Pánské obroučky jsou dnes vyráběny z různých materiálů. Mezi nejžádanější patří kov a velmi lehký titan. Je třeba dodat, že žádný z těchto moderních materiálů neobsahuje nikl, na který mohou mít citlivější jedinci alergii.

Jedinečnou záležitostí je potom materiál, který se většinou vyskytuje pod názvem titanflex, nebo memoflex. jedná se o slitinu titanu a jiných kovů, jejíž vlastností je vysoká pružnost, ale především tvarová paměť, díky které je možné obroučku doslova zmuchlat a ona se okamžitě vrátí do původního stavu.

Pánské brýle

Neoddiskutovatelné místo na trhu zaujímají i plastové obruby. V moderním provedení jsou žádány opět jako módní doplňky a jsou vhodné pro použití při vyšších dioptriích, ale najdou se i modely, které nezměnily svůj tvar a provedení již desítky let a přesto jsou stále žádány.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist