Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Dioptrické brýle pro řidičeVybíráte dioptrické brýle a chcete v nich vidět dobře také při řízení auta? Představíme Vám možnosti dioptrických brýlí pro řidiče a poradíme Vám, na co se v optice při výběru dioptrických brýlí do auta raději zeptat.

Samozabarvovací brýle do auta

Samozabarvovací brýle jsou pro řidiče asi tou nejlepší variantou. Brýlová skla se zabarvují podle potřeby a poskytují vysoký komfort vidění. Oproti dioptrickým slunečním brýlím mají samozabarvovací brýle tu výhodu, že je nemusíte sundávat při vjezdu do tmavších prostor (tunel či les) nebo naopak rychle nasazovat při vysvitnutí sluníčka. Samozabarvovací brýle Vám poslouží po celou dobu jízdy.

Při jejich výběru ale mějte na paměti, že ne všechna samozabarvovací skla jsou pro řízení vhodná. Naopak většina typů skel za sklem automobilu nefunguje. Při výběru samozabarvovacích skel se proto vždy optika zeptejte, zda jsou vhodná i do auta. Stejně tak se ptejte i na rychlost jejich zabarvování a odbarvování. Při jízdě se světelné podmínky mohou měnit velmi rychle, a proto raději investujte do samozabarvovacích brýlí s velmi krátkou reakční dobou.

Dioptrické brýle s čirými skly

Samozabarvovací brýle Vás neoslovily a rádi byste i přes všechny jejich výhody zůstali u brýlí s čirými skly? Pak zbystřete pozornost, pokud se při výběru dioptrických brýlí začne hovořit o povrchových úpravách skla.

Výrobci brýlových skel totiž na řidiče myslí a vybrat si můžete taková, která jsou opatřena vrstvou eliminující odlesky protijedoucích vozidel a jiných zdrojů světla. Zajišťují vysoký komfort vidění a řízení auta se díky nim stává výrazně bezpečnější. To je také důvodem, proč si někteří řidiči na řízení pořizují nedioptrické brýle. S povrchovou úpravou EnRout Pro totiž uvidíte lépe než bez brýlí, jelikož zajišťuje výraznou redukci světelných odrazů a ostrého světla. Zlepšuje vidění do dálky, do zrcátek a na palubní desku. V neposlední řadě obsahuje také filtr pro vylepšení rozlišení kontrastů.

Dioptrické brýle pro ostrý pohled do dálky i na palubní desku

Je vám více než 40 let a začínáte mít problémy se zaostřením na palubní desku či do zpětných zrcátek? I pro Vás existuje řešení. Speciální brýlová skla, která zajistí optimální vidění do dálky i na střední vzdálenost čili na palubní desku. Tento typ brýlových skel je dodáván se širokým a jasným zorným polem. Nositel vnímá stabilní obraz při pohybu a snadno zaostřuje z dálky na blízko. Pro dosažení maximálního komfortu vidění za všech světelných podmínek je automaticky dodáváno s povrchovou úpravou Enroute Pro.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist