Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Jak vybrat materiál brýlí?Vybíráte si nové brýle a váháte, jaký materiál zvolit? Prozradíme Vám, jaké jsou možnosti a jaké výhody ten který materiál přináší.

Plastové brýle

Plastové brýle jsou klasikou v českých i zahraničních optikách a v poslední době se těší stále větší oblibě. Do svých kolekcí si je vybírají světové značky, jako jsou Ray Ban, Vogue, Versace, Emporio Armani a mnoho dalších. Plastové brýle jsou výraznější než brýle kovové a jejich velkou výhodou je anatomický tvar nosníku bez sedýlek. S plastovými brýlemi je tedy konec zažloutlému materiálu sedýlek či nečistotám, které se v jejich záhybech zachytí. Vyberete-li si brýle, které Vám dobře padnou, můžete počítat s tím, že takto Vám budou sedět po celou dobu nošení – nijak se nepoškodí. Plastové brýle jsou nejen výrazné, ale také perfektně dokreslují celkový vzhled obličeje. U žen se proto doporučují zejména těm, které preferují decentní líčení před výrazným.

Brýle Ultem či Grilamid

Pokud chcete brýle výjimečně lehké, a zároveň odolné, všímejte si v optikách brýlí z materiálu ultem nebo grilamid. Tyto brýle jsou až o 75 % lehčí než běžné brýle a najdete je zejména v kolekcích značek Esprit , Rippon či H.Maheo. Právě poslední zmíněná značka nabízí také sluneční polarizační klipy, které drží na obrubě pomocí magnetu. Brýle tak kombinují klasické dioptrické brýle s brýlemi slunečními, a to bez viditelného přichycení.

Kovové brýle

Ačkoliv jsou v současné době kovové brýle spíše na ústupu, pro svou oblibu najdete v optikách vždy širokou škálu modelů, ze kterých si vybere takřka každý. Kovové brýle totiž mohou být velmi rozmanité – od modelů působících velmi jemně až po modely dodávající tváři patřičný důraz. Jedině kovové brýle totiž mohou být typu poloobruby či zcela bez obrub (brýle bezrámečkové / vrtané). Navíc díky klasickému nosníku jsou dobře přizpůsobitelné různým typům obličeje. Máte-li velmi úzký či naopak velmi široký nos, ty pravé brýle pro Vás dost pravděpodobně najdete právě v oddělení kovových brýlí. Kovové brýle najdete u značek, jako jsou Ray Ban, Emporio Armani, H.Maheo a mnoho dalších.

Dětské brýle

Brýle pro děti jsou samostatnou kapitolou. Při výběru těchto brýlí volte raději brýle plastové než kovové. Plastové brýle jsou pro ně bezpečnější než kovové a vhodné je také vybírat mezi brýlemi s pružnými gumovými klouby. Např. u značky Nano Vista najdete brýle nejen s pružnými klouby, ale také se zcela odnímatelnými stranicemi. U těchto brýlí lze stranice vyměnit za praktickou gumičku, kterou děti docení zejména při sportu a hraní her.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist