Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Proč si nekupovat kontaktní čočky v drogeriiPořídit si kontaktní čočky je snadné. Kromě e-shopů, které nabízí kontaktní čočky, se v posledních letech dostalo toto zboží také do oddělení v drogeriích. Zdravotní pomůcku, kontaktní čočky, si tak můžete bez problémů koupit na stejném místě, jako si kupujete parfém či sprchový gel. Proč si takové kontaktní čočky raději nekupovat?

Kontaktní čočky musí být „na míru“

Oko každého z nás je jedinečné. Liší se svým tvarem, zakřivením, stářím… Naše oči proto potřebují individuální péči. To, co rozhoduje o výběru toho kterého typu kontaktní čočky, zdaleka není jen počet dioptrií, které nám lékař naměřil. Kontaktní čočka také musí respektovat veškerá specifika našeho oka.

Jeden typ pro všechny

Základním kamenem úrazu kontaktních čoček z drogerie je jejich univerzálnost. Ačkoliv jindy může být univerzálnost dobrou vlastností, v případě kontaktních čoček je tomu přesně naopak. Aby výrobci zajistili, že kontaktní čočka, kterou vyrobí pouze v jednom typu provedení, bude sedět co nejvíce lidem, musí ji vyrobit takovou, aby dobře přilnula k takřka každému oku. Taková čočka pak ale ve výsledku nesedí dobře vlastně nikomu. Na oko mnohdy přilne více, než je vhodné, čímž zamezí oku se dostatečně okysličovat. Výsledkem je často pálení očí a jiné podráždění.

Bez možnosti otestovat a zácviku aplikace

Objednáte-li se na aplikaci kontaktních čoček k odborníkovi, nejenže Váš zrak vyšetří, ale na základě zjištěných hodnot Vám doporučí vhodný typ kontaktních čoček. Následně obdržíte tzv. testovací čočky, tj. jeden či dva páry kontaktních čoček zdarma, které si na pár dnů vyzkoušíte, abyste zjistili, zda jsou pro Vás pohodlné. Zároveň Vám podrobně vysvětlí, jak se o kontaktní čočky starat a jak je aplikovat. Pomůže Vám s případnými potížemi, odpoví na Vaše otázky. Nic z toho Vám i při nejlepší vůli pracovník drogerie zajistit nemůže.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist