Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Brýle na počítač



ilustrační foto

Většina elektronických zařízení, jako jsou např. monitory, tablety, telefony a ploché televize, vyzařuje vysokoenergetické modré světlo. Toto světlo se považuje za jednu z příčin věkem podmíněné makulární degenerace, která je nejčastější příčinou ztráty zraku u starších lidí. Jak se před modrým světlem chránit?

Ochrana před všudypřítomným modrým světem je jednoduchá. Spočívá v pořízení brýlových čoček s ochrannou vrstvou proti modrému světlu. Takové čočky dokáží z paprsků světla odfiltrovat vlnové záření, které je pro naše oči škodlivé. Práce s těmito brýlemi na počítači či při umělém osvětlení je poté mnohem příjemnější, přičemž oči se tolik neunaví.

Ochranou proti modrému záření snižujeme riziko důsledků, které plynou z jeho přemíry. Nejnovějšími studiemi je prokázáno, že vlnové záření o vlnových délkách 450 nm, což je vlnová délka modrého záření, poškozuje buňky sítnice, způsobuje věkem podmíněnou makulární degeneraci. Účinky modrého záření jsou totiž kumulativní, a čím déle jsou mu naše oči vystaveny, tím vyšší riziko onemocnění je.

Jak uvádí optometristka Ing. Martina Černá z pražské optiky Optiscont: „Vystavení se modrému světlu ve špatnou denní dobu (zejména v noci), může negativně ovlivnit spánek a narušit periodické cykly spánku tím, že potlačuje produkci hormonu melatonin. Mezi těmi, kteří by se měli chránit před negativními účinky modrofialového světla, jsou také děti do 18 let a pacienti po operaci šedého zákalu.“ Svým očím bychom proto měli věnovat pozornost a chránit je před tím, co jim škodí. Brýle s povrchovou úpravou BLUE Vám takovou službu prokážou.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.










TOPlist