Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Máte chřipku? Odložte kontaktní čočky.Každý z nás občas na vlastní kůži pocítí, že zima je sezónou pro nachlazení a chřipku. Nízká teplota a vlhkost usnadňuje šíření virů a zároveň lidé tráví více času společně v uzavřených místnostech. Odborníci z University of Alabama at Birmingham (UAB) School of Optometry proto radí těm, kterým se nákaza nevyhnula, aby raději odložili své kontaktní čočky.

"Mnoho lidí si neuvědomuje, že jejich oči během nemoci fungují jinak", říká William Benjamin, PhD, profesor optometrie na UAB. "Tvorba slz je změněna a oči mají tendenci vysychat. Lidé mohou mít podrážděné oči, konjunktivitidy a další oční infekce. Všechny toyto pocity mohou kontaktní čočky zhoršovat.

Doktor Benjamin doporučuje, aby lidé s nachlazením po dobu nemoci používali spíše brýle. Ti, kdo kontaktní čočky nosit musí, by měli věnovat zvýšenou pozornost čištění a dezinfekci čoček. Nejlepším řešením je každopádně předchod na jednodenní kontatní čočky. Prospěšné je i vyndat čočky z očí během dne, aby si odpočinuly.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist