Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Brýle pro alergikyBrýle pro alergiky

Máte citlivou kůži, případně už se Vám stalo, že jste měli alergickou reakci na určitý materiál v obrubách brýlí? Poradíme Vám, jaké brýle si vybrat, aby Vaše citlivá pokožka při nošení brýlí netrpěla.

V současné době se pro výrobu brýlových obrub, do nichž jsou vsazeny brýlové čočky, používá několik druhů materiálu. Velmi populární jsou brýle kovové a plastové. V poslední době se na výsluní dostaly materiály, jako ultem či titan. Každý z nich má své výhody. Zatímco kovové obruby jsou pevné a mohou být i velmi tenké, plastové jsou příjemnější na dotek a v současné době velmi moderní. Ultem a titan zase vynikají odolností a pružností materiálu, nicméně cena tomu zpravidla odpovídá. Proto mnoho nositelů brýlí volí právě brýle plastové či kovové. Bohužel však právě kovové brýle mohou být někdy spouštěčem alergické reakce.

Procento nositelů brýlí, kteří reagují citlivě na kovové brýle, je obecně vzato velmi nízké. Pokud ale máte podrážděnou pleť a netušíte, co by mohlo být spouštěčem, zamyslete se, z jakého materiálu máte brýle, které denně používáte. Kovové obruby občas obsahují nikl, který u citlivých osob vyvolají alergickou reakci.

Máte-li citlivou pleť a potřebujete brýle hypoalergenní, vybírejte buď mezi brýlemi plastovými, či raději brýlemi ze speciálních materiálu, jako je ultem či titan . Obruby z těchto materiálů nevyvolávají žádné alergické reakce a kromě toho, že Vaši pleť nepodráždí, nabídnou výhody, které jiné materiály nemají. Ultem brýle jsou velice ohebné a navíc odlehčené, takže jejich nošení doslova takřka nepocítíte. Titanové brýle jsou extra odolné a nemusíte se o ně tolik bát. Navíc se jedná o materiály velmi moderní, z nichž se vyrábí brýle mnoha tvarů. Vybrat si proto jistě může každý.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist