Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


NOVINKA: Aplikace na testování zrakuPravidelná kontrola zraku je důležitá. Nosíte-li brýle, nejspíš Vás lékař při každé návštěvě vyzývá, abyste chodili na oční kontroly pravidelně. Váš zrak se však může změnit i dříve, než na pravidelnou kontrolu přijde čas. Nejen pro tyto případy vznikla nová aplikace na testování zraku VIDÍŠ DOBŘE.

Aplikace VIDÍŠ DOBŘE je určená pro širokou veřejnost. U lidí, kteří brýle nenosí, slouží k otestování ostrosti vidění a určení, zda je vhodné svůj zrak přeměřit u odborníka. Pro ty, kteří už brýle nosí, slouží jako kontrola stávajících dioptrií. Za vývojem aplikace stojí firma Optiscont provozující síť optik a samoobslužných brýlových kiosků v České a Slovenské republice. Partnerem projektu je Autoklub ČR a mezinárodní automobilová federace FIA.

Aplikace je ZDARMA ke stažení v App Store a Google Play . Ke spuštění testu je nutné její spárování s počítačem, které lze provést snadno pomocí webových stránek www.vidisdobre­.cz. Během několika minut zjistíte, zda je Váš zrak či současná zraková korekce dostačující, nebo je potřeba navštívit očního lékaře či optometristu.

Společnost Optiscont má s vývojem aplikací mnohaleté zkušenosti. V roce 2008 založili síť Optiscont panelů, které umožňují objednání brýlí přímo v čekárnách u očních lékařů. Řadu let provozují e-shop www.optiscont.cz, ve kterém si mohou návštěvníci pomocí virtuálního zkoušeče vyzkoušet brýlové obruby online. Jak uvádí Ing. Pavel Tichý, jednatel společnosti Optiscont: „Chceme být lídrem technologických inovací v oblasti prodeje oční optiky. Nové technologie jsou v DNA naší firmy a vývojem této aplikace to potvrzujeme.“

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist