Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Poradna: Brýle a sport

» Můj 8letý syn je krátkozraký a dle doporučení lékaře má nosit brýle-1.5D na čtení z tabule ve škole, případně na televizi. Mám zkušenosti s tím, že při tomto způsobu používání brýlí se zrak stále zhoršuje. Může brýle nosit stále?


« Myslím, že váš syn by měl brýle nosit stále. Zrak se mu sice ještě zhorší, ale ne proto, že nosí brýle. Důvodem je růst těla (a tím i oka). Pokud hodně sportuje, můžete mu pořídit také kontaktní čočky. Jsou vhodné i pro takto mladé zákazníky (podívejte se na www.cocky.cz).

» Mám krátkozrakost na obě oči dioptrie 1, jezdím na bike, běžkuji,chodím po horách, potřebuji vidět na to, co je přede mnou. Sháním sport. brýle s dioptr. čočkou v plastu, nechci ale brýle s tzv. motýlkovými příklopkami, mám úzký, drobný obličej, můžete mi zaslat Vaši nabídku i + s cenovou nabídkou na dioptr. plast. čočky do potápěčských brýlí.


« Potápěčské dioptrické brýle se pohybují cenově od cca 3500,-Kč do 4500,-Kč, záleží na typu a velikosti. V ceně jsou již zahrnuty dioptrické čočky. Na cyklistiku bych doporučovala sportovní brýle Bollé. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jež zaručují pružnost a mají polykarbonátové zorníky různých barev. Dají se vyměňovat dle potřeby a je vždy možno je přiobjednat. Cena se pohybuje okolo 3000,-, dioptrický adaptér cca 500,-Kč. Určitě bych Vám ale doporučovala vyzkoušet kontaktní čočky, které byste využil/a při všech sportech a nejen při nich.

» Mám syna ve věku 13 let, má na každém oku 1,5 dioptrií na dálku, hraje aktivně floorball a volejbal, bohužel špatně vidí na přihrávky a hru vůbec. Existují nějaké brýle na sport pro něj vhodné? A prosím kde bychom je mohli zakoupit.


« Pro Vašeho syna můžeme doporučit speciální sportovní brýle pro halové sporty "Sziols" za cca 1500,- Kč s možností vsadit dioptrickou korekci (nejsou však moc krásné). Můžete mu také vybrat titanflexní brýlové obruby vhodné i pro běžné nošení. Dají se sehnat už od 2000,-Kč a jejich výhodou je velká pružnost, pevnost a tvarová stálost. Jako nejvhodnější řešení bych ale doporučila měkké kontaktní čočky, které i takto mladým sportovcům aplikujeme k jejich veliké spokojenosti. Nošení kontaktních čoček je v dnešní době velmi bezpečnou a pohodlnou možností korekce zraku.

« Předchozí
1
Další »
TOPlist