Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


RUDY PROJECT

logo RUDY PROJECT Brýle Rudy ProjectZorníky POLAR 100™ v brýlích italského výrobce RUDY PROJECT vydrží i výstřel z pistole! Test provedený institutem U.S. FDA ve Spojených státech amerických to jen potvrzuje: dle předepsaných regulí se zorník nesmí rozbít po pádu 16-ti gramové železné kuličky z výšky 127 cm. Zorníky POLAR 100™ ovšem obstály i při testu s 5-ti kg koulí shozenou na tyto zorníky ze stejné výšky, což se dle standardu rovná výstřelu z pistole.

Ambicí firmy RUDY PROJECT je dostat se do postavení špičky světové jedničky v oboru polarizačních zorníků. A mají rozhodně „našlápnuto“. Polarizační zorníky POLAR 100™ firmy RUDY PROJECT jsou díky své revoluční technologii převratnou optickou novinkou v boji proti všem nepříjemným zářením a vlivům způsobujícím opotřebovanost a únavu očí. Výsledkem několikaletého testování a vývoje zorníků POLAR 100™ je nový speciální materiál MONOMER™, který spolu s vylepšeným technologickým procesem překonal všechny stávající bariéry v polarizační sféře. Rybaření, jachting, střelba, lyžování, surfing a mnoho dalších sportů, které jsou pro oči velmi namáhavé, vyžadují speciální typy vysoce polarizovaných zorníků, které výrazně předčí funkce obyčejných brýlí a umožní sportovcům dosahovat kvalitnějších výkonů. Bohužel i tyto zorníky mají své nedostatky. Není jich mnoho, ale např. nízké optické vlastnosti nebo tzv. červený efekt, který můžete vidět na vrcholcích obrysu, mohou vyvolávat únavu očí a bolesti hlavy. Ale díky novému materiálu MONOMER™ a vylepšené inovativní technologii Vám RUDY PROJECT zajistil 100% zlepšení. Zorníky POLAR 100™ jsou daleko bezpečnější a odolnější proti různým chemickým procesům a látkám např. krémům a vlasovým gelům. Deformace (např. zkroucení) je prakticky vyloučena. Zorníky POLAR 100™ splňují ty nejvyšší standardy, které Vám polarizační zorníky mohou nabídnout.

Brýle Ketyum
Brýle Ketyum
Vlajkovou lodí v kolekci 2004 jsou rozhodně brýle KETYUM, které svým unikátním designem a jedinečnou technologií dráždí všechny smysly. V obroučkách z revolučního materiálu Kynetium™, slitiny magnesia, sicilia a titanu se mísí jedinečné vlastnosti těchto prvků: lehkost, pružnost a pevnost. A nemusíte se spokojit jen s jednou barvou zorníku! Během několika sekund si ho totiž můžete vyměnit za jiný, který se v sadě k brýlím Ketyum dodává.

Pokud chcete mít jedny kvalitní brýle na léto i na zimu, zde je Vaše volba: brýle z řady EKYNOX – jedinečné a přitom maximálně univerzální! Z typicky letních sportovních brýlí, dokonce s hydrofobní úpravou čoček, se jednoduše dají sestavit brýle s dvojitým zorníkem, fototropními (samozabarvovacími) čočkami, pěnovkou a elastickým páskem kolem hlavy, které budou vhodné např. na běžky nebo sjezdové lyžování. Ani ti, kteří nosí dioptrické brýle, se této vymoženosti nemusejí vzdát. Přicvaknutí optického adaptéru do letní i zimní úpravy je otázkou chvilky.

Dioptrické adaptéry

Ilustrační foto Dioptrické adaptéry z nealergické lehké nerez oceli jsou kompatibilní s většinou modelů brýlí značky RUDY PROJECT a vyrábí se dokonce ve dvou velikostech (označení SX pro menší vel.) Samostatně adaptér stojí cca 1 500,– Kč, v sadě s brýlemi Vás přijde o něco levněji. Pro optickou korekci máte na výběr ze dvou způsobů: buď si na sportovní brýle připnete výše zmíněný optický adaptér s příslušnou dioptrickou korekcí, a nebo si naopak na dioptrické brýle (např. řada KABRIO) připnete sluneční čočku v požadovaném zabarvení. Záleží jen na tom, čemu dáte přednost.

Během 20-ti let své existence se italská značka RUDY PROJECT vyprofilovala jako jeden z předních výrobců brýlí především pro cyklistiku. Její postavení na špičce je patrné zejména v USA. Evropský trh a především český, kde je značka zastoupena teprve třetím rokem, si své přední místo musí teprve vybojovat. Má k tomu ale účinné zbraně.

TOPlist