Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Dioptrické sluneční brýleNosíte dioptrické brýle a chcete si pořídit brýle sluneční? Nabízí se hned několik možností, jak tento požadavek vyřešit. Ukážeme Vám, jaké to jsou.

1. Kontaktní čočky a sluneční brýle

Nejjednodušší řešení mají nositelé kontaktních čoček, kteří si mohou ke kontaktním čočkám koupit pro různé příležitosti různé typy slunečních brýlí. Výhodou je veliký výběr slunečních brýlí a jejich široké zorné pole.

2. Sluneční dioptrické brýle

V současné době je možné do většiny kvalitních slunečních brýlí zabrousit dioptrické sluneční čočky. Plastové brýlové čočky jsou snadno barvitelné a máte tedy možnost vybrat si z mnoha barev a odstínů. Nyní jsou moderní velké sluneční brýle a i z těchto modelů se dají za použití speciálně zakřivených brýlových čoček vyrobit dioptrické sluneční brýle. Sluneční dioptrické čočky je možné samozřejmě zhotovit i do všech dioptrických obrouček.

Toto řešení je výhodné. Často není ani poznat, že Vaše sluneční brýle jsou dioptrické. Nevýhodou je, že musíte mít pro případ změny světelných podmínek u sebe brýle s čirými čočkami.

3. Samozabarvovací brýle

Univerzálním řešením jsou samozabarvovací brýlové čočky. Vyrábí se z plastu i ze skla. Tyto brýlové čočky jsou v místnosti téměř čiré a působením slunečního UV záření se zabarví. Rozsah zabarvení se většinou pohybuje od 8 do 75 %, v závislosti na použitém materiálu, výrobci a hlavně vnějším prostředí, ve kterém se právě nacházejí.

Pokud nosíte samozabarvovací čočky, stačí Vám jedny brýle pro každou situaci. Je jedno, zda je léto, či zima. Nezáleží na tom, zda jste v interiéru, či venku na sluníčku. Vaše brýle se vždy přizpůsobí světelným podmínkám, ve kterých se nacházíte.

Jediná nevýhoda samozabarvovacích brýlí je ta, že ne každé samozabarvovací čočky jsou určené do auta. Čelní sklo automobilu totiž zachycuje UV záření, a proto samozabarvovací brýle reagují v autě velmi pomalu. Naštěstí dnes už je možné sehnat i samozabarvovací brýle do auta, stačí se zeptat v optice na dostupné možnosti..

4. Dioptrické brýle se slunečním klipem

Tytam jsou doby, kdy byly dioptrické brýle se slunečním klipem nevzhlednou záležitostí. Moderní brýle s magnetickým slunečním klipem jsou skutečné dvoje brýle v jednom. Při použití magnetického klipu není vidět žádné přichycení, brýle vypadají jako klasické sluneční brýle.

5. Sportovní dioptrické sluneční brýle

Do některých kvalitních sportovních slunečních brýlí je možné zabrousit speciálně zakřivené sluneční brýlové čočky. Ty je však bohužel možné objednávat zpravidla jen v nižších dioptriích. Navíc i cena za takovou úpravu může být i dost vysoká.

Praktickým a levnějším řešením je dokoupení dioptrického klipu. Do něj se zhotoví Vaše čiré dioptrické čočky a ten se pak pohodlně a pevně vsadí do slunečních brýlí.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist