Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Jak na dioptrické sportovní brýleNa trhu je mnoho výrobců velmi kvalitních sportovních brýlí s kvalitními zorníky chránícími oko před nepříznivými vlivy okolí, ať už mechanickými částicemi nebo nebezpečným UV zářením. Jak ale všechny tyto výhody využít, pokud potřebujete dioptrickou korekci?

Jedním ze způsobů jsou samozřejmě kontaktní čočky. Jejich nošení však spoustě lidí nevyhovuje, pohybují se při sportu v prašném nebo blátivém prostředí a udržovat čočky hygienicky čisté může být problém. Jaké se tedy nabízejí možnosti, pokud pro vás kontaktní čočky nejsou řešením?

Dioptrické vložky

Jednou z možností jsou tzv. dioptrické vložky (adaptéry), což je vlastně brýlová obruba obvykle z průhledného plastu, do které se zabrušují brýlové čočky podle vašeho předpisu. Tato vložka se upevňuje na nosník brýlí, takže se díváte skrz tuto vložku. Tento způsob korekce nabízí například značka Rudy Project . Výhodou je zejména to, že pokud se vám dioptrie změní, můžete si nechat předělat pouze čočky v dioptrickém adaptéru a použít stále stejné sportovní brýle. Určitou nevýhodou ale může být sklon k zamlžování při ne úplně optimálním proudění vzduchu mezi vložkou a zorníkem sportovních brýlí.

Dioptrie přímo v zorníku sportovních brýlí

Nevýhody dioptrických vložek odstraňuje zapracování dioptrií přímo do sportovního zorníku. Současná vyspělá technologie výrobců brýlí umožňuje vyrobit na zakázku zorník, který je svými vlastnostmi stejný jako zorník standardní, ale koriguje dioptrickou vadu. Touto cestou se vydaly firmy Oakley a Rudy Project. Neomezuje Vás žádná dioptrická vložka a vidění je optimální. Nevýhodou je však poněkud vyšší cena i dodací lhůta, která je několika týdnů, protože brýle se zhotovují přímo ve výrobních závodech firem Oakley a Rudy Project.

Kam pro dioptrické sportovní brýle?

Pokud potřebujete do svých sportovních brýlí dostat dioptrickou korekci, ptejte se ve své oční optice nebo si brýle vyberte online.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist