Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Vybíráme sportovní brýleJaké sportovní brýle si vybrat a jak řešit situaci, kdy společně se sportovními brýlemi potřebuji také brýle dioptrické? Poradíme vám, jak si sportovní brýle vybrat a jak vyřešit ostré vidění.

Výběr obruby

Při výběru sportovních brýlí začínáme výběrem obruby. Ta by měla být pevná a pružná zároveň. Mnoho sportovních brýlí také nabízí možnost tvarovatelného / nastavitelného nosníku. Ať už si brýle vybíráte osobně, nebo přes e-shop, zjistěte si, zda obruba toto umožňuje.

Výběr brýlových čoček

Neméně, ne-li dokonce více, jsou důležité brýlové čočky. Vyberte si proto takové, které odpovídají terénu, ve kterém se budete při sportu pohybovat. Zvolit můžete čočky čiré, sluneční, samozabarvovací, polarizační… možnostem se meze nekladou. Praktické jsou také brýle, které mají možnost čočky vyjmout a vyměnit za jiné. Můžete tak mít s jedním rámem hned dvoje brýle, a přitom za stejnou cenu.

Sportovní brýle dioptrické

Řada sportovních brýlí také umožňuje zabroušení dioptrických brýlí, nebo vložení dioptrického klipu. Ačkoliv zabroušení přímo brýlových čoček je estetičtější než varianta klipu, doporučujeme spíše dioptrický klip. V případě, že máte brýle s vyjímatelnými čočkami, nemusíte platit broušení dvakrát. Stačí jeden dioptrický klip, který nasadíte a doplníte vhodnou čočkou. Stejně tak pořizovací náklady budou výrazně nižší, než při zabrušování přímo do čoček. A v případě, že se Vám počet dioptrií změní, stačí zabrousit nový klip – není třeba kupovat nové brýle.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist