Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Vybíráme dětské brýleLékař Vašemu dítěti doporučil nosit brýle a nevíte, podle čeho vybrat ty pravé? Poradíme Vám, jak se mezi dětskými brýlemi zorientovat a vybrat ty, které budou vyhovovat nejlépe.

Každé brýle by měly splňovat tři základní požadavky: příjemný vzhled, funkčnost a hlavně správnou korekci zraku. Zatímco starost ohledně počtu dioptrií můžete nechat na očním lékaři, otázku ohledně barvy a materiálu obrub byste měli rozhodnout Vy spolu s Vašim dítětem.

Brýle pro aktivní děti

Je Vaše dítě aktivní a rádo sportuje? Vyberte mu plastové brýle, které mají možnost uchycení nejen pomocí stranic, ale také pomocí šňůrky. Díky ní brýle dobře drží i při prudším pohybu a nemusíte se proto bát, že při sportu brýle Vašemu dítěti spadnou a rozbijí se.

Samotné stranice by měly být odolné. Měly by dítěti dobře sedět a i při běžném hraní by brýle neměly padat. Nejbezpečnější je pořídit brýle s pružnou stranicí. Na trhu jsou dostupné také stranice, které mají velmi pružné přichycení, díky kterému i případný pád spojení nerozlomí. Navíc děti si s brýlemi rádi hrají a zkoumají jejich možnosti… s pružným přichycením stranic se vyvarujete mnoha zbytečných investic do oprav.

Vzhled je důležitý

Že materiál a technické provedení není vše a vzhled hraje roli v jakémkoliv věku, Vám Vaše dítě při výběru zcela jistě brzy připomene. Aby se plastové brýle Vašemu dítěti líbily, jsou dnes v optikách k dostání brýle v mnoha barevných odstínech, díky čemuž můžete vybrat právě ty v té nejoblíbenější barvě.

Vyberte svému dítěti brýle, které mu budou slušet. Nosit brýle totiž už dávno není žádná ostuda. Naopak – brýle jsou skvělým doplňkem. A pořídíte-li mu navíc skla např. s ochranou proti UV záření či jiné specializované úpravy, budou jeho oči chráněny více, než bez brýlí.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist