Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


POLAROID chrání váš zrak

Vážíte si svého zraku?

logo Polaroid Potom by jeho ochrana měla být při nákupu slunečních brýlí tím nejdůležitějším vodítkem. 100% ochrana proti UV záření a tzv. polarizační schopnost slunečních brýlí by měly patřit k základním požadavkům při vašem nároku na co nejvyšší ochranu zraku. Ty nejkvalitnější polarizační sluneční brýle na trhu nesou značku Polaroid . Vzhledem k náročnosti výrobní technologie vyrábí Polaroid jako jediný své vlastní polarizační čočky v Evropě.

Výhody čoček Polaroid
Technologie vrstvených skel Polaroid

Polarizace výrazně zlepšuje vidění

Bez polarizačních čoček
Bez polarizačních čoček
S polarizačními čočkami
S polari­začními čočkami
Polarizační čočky eliminují tzv. odlesky, které způsobují nepříjemné oslnění. Pohled přes ně je jasný a kontrastní i za zhoršeného počasí. Sluneční brýle Polaroid zachovávají věrnost barev a výbornou viditelnost detailů. Oči se tak daleko méně namáhají. S odlesky se můžete setkat na palubní desce automobilu, na mokré vozovce, na sněhu nebo třeba u vody.

Sklo nebo plasty?

Nejmodernější plastová skla jsou oproti minerálním mnohem lehčí a především bezpečnější. Polaroid vyvinul speciální technologii vrstvených skel, která se skládají z několika fólií. Kromě vysoce účinného polarizačního filtru, UV filtru a otěruvzdorné vrstvy jsou tato skla chráněna i proti roztříštění.Tím se výrazně snižuje nebezpečí poranění očí v případě nehody, které známe u minerálních skel.

Nejnovější materiál a technologie

Bez polarizačních čoček
Bez polarizačních čoček
S polarizačními čočkami
S polari­začními čočkami
Základní polarizační materiál pro výrobu čoček PTX 4000 se vyrábí v Japonsku podle přísných norem pro výrobu LCD monitorů – zajištěna je tak vynikající kvalita povrchu a jeho vytvrzení. Fólie pro výrobu běžných slunečních čoček se zpravidla vyrábějí metodou vakuového tvarování, které prohne materiál do požadovaného tvaru. Tento typ výroby ale může způsobovat vady optického zobrazení. Naproti tomu nová technologie pro výrobu čoček PTX 4000 – tlakové leštění– využívá působení vysokých teplot a tlaku ve skleněných nebo kovových formách. Čočky PTX 4000 jsou díky nové technologii silnější ve svém středu a slabší na okrajích, nezpůsobují tak distorze obrazu a zachovávají si vynikající optické vlastnosti dokonce i u čoček pro brýle s větším zakřivením (např. zakřivení 6 a 8), které u běžných čoček vyráběných vakuovým tvarováním často vykazují výrazné vady optického zobrazení. Čočky PTX 4000 mají také velmi dobrou tvarová stálost ve srovnání s technologií vakuového tvarování

Originál Polaroid

Originální brýle Polaroid jsou opatřeny visačkami s certifikátem o splnění všech příslušných evropských norem. K dostání jsou v široké síti optik. Vyzkoušejte si tam na speciálních testerech rozdíl mezi Vašimi slunečními brýlemi a originálem od Polaroidu. Ať už si vyberete jakékoliv sluneční brýle, měli byste vždy sáhnout po kvalitních, nejlépe polarizačních brýlích, které zaručují dokonalou ochranu proti UV záření a příjemné vidění. Mějte na paměti, že kvalita není luxus.

TOPlist