Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Dioptrické brýle pro slunečné dnyJaro ještě nezačalo, ale první sluneční paprsky už dávají vědět, že sluníčka postupně přibývá. Jaké zvolit dioptrické brýle, abyste příjemně viděli i za slunečného počasí?

Sluneční dioptrické brýle

Klasikou pro letní období jsou sluneční dioptrické brýle. Vyrobí Vám je zpravidla v každé optice a vybrat si můžete z mnoha barevných variant a povrchových úprav. Tradiční barvy jsou hnědá a černá. Oblíbená je zrcadlová nebo polarizační úprava. Dioptrická sluneční skla lze zabrousit také přímo do slunečních obrub, nikdo proto nemusí poznat, že se jedná o sluneční brýle dioptrické. Tato varianta ale bohužel neplatí pro všechny sluneční obruby. Sluneční obruba totiž musí být dostatečně pevná. Proto vybíráte-li sluneční dioptrické brýle, zeptejte se optika na možnosti zábrusu u té konkrétní obruby.

Dioptrické brýle s klipem

Další variantou jsou čím dál více oblíbené dioptrické brýle s klipem. Sluneční klip je snadno přichytitelný pomocí magnetu. Z čirých dioptrických brýlí se tak rázem stanou dioptrické brýle sluneční. Nikde žádné šroubky, čisté elegantní řešení. Magnetické sluneční klipy přitom výborně drží. Právě díky těmto vlastnostem jsou dioptrické brýle s klipem vhodnou variantou pro řidiče.

Samozabarvovací brýle

Pokud s sebou v kabelce či tašce nechcete nosit sluneční klip, natož celé sluneční dioptrické brýle, jste adeptem na brýle samozabarvovací. Ty už při prvních slunečních paprscích Vaše oči chrání. Vidění je pak mnohem příjemnější za každého počasí.

Vybíráte-li samozabarvovací brýle, dbejte na to, aby zvolená skla měla schopnost rychlého zabarvování a odbarvování (levnější samozabarvovací brýle mají reakci mezi zabarvením a odbarvením delší a může zůstat zbytková barva v místnosti). Zároveň doporučujeme volit skla, která mají schopnost zabarvování také v autě. Jedině brýle se schopností zabarvování také slunečních paprsků procházejících přes skla auta Vás ochrání před sluncem také při řízení. Samozabarvovací skla, která jsou vhodná do auta, najdete na trhu např. s označením Sensity Dark. Mají krátkou reakční dobu pro zabarvení a odbarvení a zabarvují se právě i v autě.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist