Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Brýle za volantJarní sluníčko – jedna z věcí, na kterou se velmi těšíme, ale přitom nás může pěkně potrápit. Jste-li řidič, jistě to znáte. Jarní slunce bývá v podvečer nízko a sluneční paprsky nezastaví žádná sluneční clona. Jak zvýšit bezpečnost při jízdě v jarních podvečerech?

Čisté čelní sklo i dioptrické brýle jsou základ

Proti oslnění slunečními paprsky je boj vždy nejúspěšnější, máte-li sklo, přes které se díváte, čisté. Tato rada se týká jak čelního skla auta, tak skel brýlí. Při nízkých slunečních paprscích totiž vynikne na sklech každá nepatrná šmouha a vidění se tak výrazně zhoršuje. Pro dobré vyčištění dioptrických brýlí doporučujeme mít v autě vždy čistící sadu obsahující hadřík z mikrovlákna a čistící sprej. Sprejem brýle navlhčíte a hadříkem poté brýle dokonale vyčistíte. Při použití hadříku z mikrovlákna se nemusíte bát, že byste své brýle čištěním poškrábali.

Samozabarvovací brýle do auta

Pomoci mohou také samozabarvovací brýle. Je však potřeba volit taková samozabarvovací skla, která reagují skutečně rychle na změnu slunečního záření a která jsou vhodná do auta. Samozabarvovací brýle pro řidiče musí splňovat obě tyto podmínky. Vhodná jsou např. samozabarvovací skla Sensity Dark, která se dokáží zabarvit i za skly automobilu a velmi rychle reagují na měnící se světelné podmínky.

Dioptrické brýle s klipem

Vhodnou variantou jsou také dioptrické brýle se slunečním klipem. V současné době je na trhu mnoho variant dioptrických brýlí se slunečním klipem na magnet. Právě magnetické přichycení je to, co z těchto brýlí dělá vhodné brýle pro řidiče. Pokud si pamatujete ještě starší modely s přichycením pomocí nacvaknutí, ke kterému byly potřeba zpravidla dvě ruce a trocha šikovnosti, vězte, že tyto doby jsou dávno pryč. Magnetický sluneční klip k brýlím pouze přiložíte a drží. Pevně. A lze opět snadno sundat. Tyto brýle jsou univerzální kombinací slunečních a dioptrických brýlí.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist