Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Jedny brýle nestačí, aneb proč se vyplatí mít vícero brýlíNosíte po celý rok pouze jedny brýle a mít v šuplíku brýle druhé či třetí vám připadá marnivé? Ukážeme Vám, že opak je pravdou. Mít vícero brýlí na různé příležitosti je totiž velmi výhodné.

Náhradní brýle jsou důležité

Hlavní důvod, proč bychom už při nákupu prvních brýlí měli myslet na brýle druhé, je ten, že každé brýle se mohou poškodit, případně ztratit. V takovém případě Vám nezbude nic jiného, než se vypravit do optiky a brýle buď nechat opravit, či vyrobit nové. To ale většinou nebývá na počkání a pak můžete být i několik dní bez brýlí, což hlavně u vyšších dioptrií může způsobit značné potíže. A právě to je chvíle, kdy druhé (náhradní) brýle doceníte. Náhradní brýle přitom nemusí být drahé – pokud nakoupíte brýle v optice, která nabízí i věrnostní program, můžete mít náhradní brýle za výhodnou cenu.

Chraňte svůj zrak za každého počasí

Pokud jste zvyklí nosit brýle s čirými čočkami, pak jejich hlavní nevýhodu jistě pociťujete každé léto, kdy řešíte dilema mezi dioptrickými brýlemi a běžnými slunečními brýlemi, přes které nevidíte ostře. Tento problém mohou vyřešit brýle samozabarvovací. Při jejich výběru je ale potřeba počítat s tím, že obruba musí splňovat nároky na sluneční brýle, tj. mít dostatečně velké očnice. Vyberete-li si samozabarvovací brýle s úzkými očnicemi, v létě se jejich čočky sice zabarví, ale sluneční paprsky vám budou do oka dopadat bokem. Vyřešit to pak mohou právě druhé dioptrické brýle se stálobarevnými (tzv. slunečními) čočkami, které vyberete v dostatečné velikosti. Dioptrie Vám také mnohé optiky zabrousí i do klasických slunečních brýlí, záleží však na konkrétním modelu, zda takovou úpravu umožňuje.

Velmi praktickou a elegantní variantou jsou pak dioptrické brýle se slunečním klipem. Díky modernímu provedení, při němž je sluneční klip přichycen pomocí magnetu, nepoznáte, že se nejedná o sluneční brýle. Nasazování je snadné, klip drží a vzhledově brýle působí velmi dobře. Potřebujete-li opět vidět pouze přes čiré čočky, klip jednoduše sundáte a uložíte do tenkého pouzdra.

Brýle pro práci na počítači

Trávíte hodiny a hodiny denně u počítače? Pokud ano, měli byste zvážit možnost brýlové čočky s povrchovou úpravou, která zmírňuje napětí očí při práci na počítači. Takové počítačové brýle jsou totiž nejlepší prevencí před bolestmi hlavy či pálením očí. Tuto povrchovou úpravu lze použít i na brýle samozabarvovací, čímž získáte hned 3 výhody v jedněch brýlích – ostré vidění, ochranu před slunečním zářením a navíc ochranu při práci na počítači. Opět vám to však nevyřeší problém, pokud se vám brýle poškodí, či je ztratíte. Náhradní brýle se tedy hlásí o slovo i při takto univerzálních řešeních.

Sportovní brýle

Samostatnou kategorií jsou brýle sportovní. Ty by měly být odolné, lehké a ergonomicky tvarované. Čočky by pak měly odpovídat svému účelu použití (cyklistika, lyžování…). Ostré vidění zajišťuje vložený dioptrický klip. Ten bývá zpravidla odnímatelný a v případě, že se Vám změní počet dioptrií, stačí zabrousit pouze nový klip a znovu přichytit k brýlím.

Brýle jsou módní doplněk

Brýle nám pomáhají nejen lépe vidět, ale také lépe vypadat. Máte-li více brýlí v různých barvách, je pouze na Vás, které si vyberete k tomu či onomu oblečení. Stávají se skutečným módním doplňkem, který je možné kombinovat a který dává Vašemu šatníku šmrnc. Mít vícero brýlí tak znamená svobodu při tvorbě vašeho vlastního osobního stylu. Nebojte se proto do brýlí investovat a raději zvolte vícero brýlí, které vaše oči vždy spolehlivě ochrání, a to v různých barevných variantách. Už dávno neplatí, že nosit brýle je ostuda. Naopak – nosit brýle je výhoda, které stačí jen využít!

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist