Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Brýle na lyžeS nadcházející zimou se blíží i čas lyžování, snowboardingu a dalších zimních radovánek. Abychom si všechny tyto činnosti mohli náležitě vychutnat, je potřeba zvolit i to správné sportovní vybavení.

Všichni, kdo se často vydáváme protáhnout svaly na zasněžený svah, to asi velmi dobře známe – ne vždy vyjde počasí tak jak bychom si přáli a husté sněžení nebo mlha dokážou pobyt na sjezdovce pořádně znepříjemnit.

Jak dosáhnout toho, abychom si jízdu užili i za těchto podmínek?

Naštěstí je již na našem trhu velké množství výrobců a značek kvalitních lyžařských brýlí, ze kterých si vybere i opravdu náročný sportovec. brýle Carrera
Brýle Carrera
Doba, kdy lyžařské brýle všude tlačily a neustále se zamlžovaly, je dnes již chválabohu minulostí. Moderní lyžařské brýle jsou vyráběny z měkkých a pružných materiálů, takže když dojde na sjezdovce k nějaké kolizi, brýle i obličej to většinou přečkají bez následků. Výrobci si již zvykli používat zorníky ze dvou i více vrstev, takže brýle se většinou opravdu nezamlžují.

brýle oakley wisdom
Oakley Wisdom
Nejpouží­vanější barva zorníků je žlutooranžová, protože sjezdové brýle používáme většinou při sněžení nebo v mlze. Žlutooranžová barva má tu vlastnost, že při takovéto snížené viditelnosti zjasňuje obrysy, takže s těmito brýlemi je pohyb na sjezdovce příjemnější a hlavně bezpečnější.

Pokud potřebujete korekci zraku, máte v zásadě tři možnosti:

  1. Použití lyžařských brýlí přes běžně nošené dioptrické brýle. Tyto modely (např. Bollé) mají zvláštní výřezy pro straničky vašich běžně používaných dioptrických brýlí, takže se příjemně nosí, netlačí a přitom chrání jak váš zrak tak vaše dioptrické brýle. Speciální konstrukce brýlí zaručuje vynikající periferní výhled.
  2. Použití dioptrického adaptéru. Některé sjezdové brýle mají uvnitř vloženou předsádku, do které se dají zabrousit dioptrická skla. Tento adaptér je umístěn z vnitřní strany tak, aby nenarušoval design lyžařských brýlí a zároveň nezmenšoval vnitřní prostor pro obličej.
  3. Nošení kontaktních čoček. Při nošení kontaktních čoček při použití se sjezdovými brýlemi je nutné zvolit brýle s takovými průduchy, aby větrem nedocházelo k přílišnému vysychání kontaktních čoček. Během pobytu na horách je nutné věnovat také zvýšenou pozornost péči o kontaktní čočky. Dnes jsou již k dispozici např. kontaktní čočky, které je možné mít nasazeny celý měsíc bez nutnosti je na noc vyndávat.
  • Nakupujte ještě před odjezdem na hory
  • Trvejte na UV filtru.
  • Hledejte brýle s více skly, které se nezamlžují.

Lyžařské brýle si můžete pořídit například v e-shopu www.slunecnibry­le.cz.
Více podrobností o nákupu lyžařských brýlí.

Doporučit článek

Doporučit článek

Probíhá spojení se serverem.


TOPlist