Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Brýlové čočky

Poškrábané brýle se skutečně vyčistit nedají

ilustrační fotoKaždý uživatel dioptrických i slunečních brýlí je musí čas od času vyčistit. Někdo častěji než jiný. Záleží především na zacházení a na prostředí, v němž se pohybuje. Jedno je ale jisté. Čištění je věc, která nošení brýlí značně znepříjemňuje.

Přečíst celý článek…

Povrchové úpravy brýlových čoček

ilustrační foto

Zajímalo by Vás, jaké povrchové úpravy lze na Vaše brýle použít a čím se mohou z Vašich brýlí stát brýle podle Vašich představ? Ukážeme Vám několik základních možností, které můžete pro své brýle zvolit.

Přečíst celý článek…

Plastové brýlové čočky

Plastove cocky Jedná se o brýlové čočky, které jsou označovány též jako organické. Vznikají smísením určitých sloučenin při dané teplotě a tlaku. Tak vznikne průhledná hmota, která se vlévá do forem, po vychladnutí dále obrábí frézováním a leštěním do požadovaného tvaru. Vznikne brýlová čočka se stejnými optickými vlastnostmi jako minerální, ale s nesrovnatelně nižší hmotností (rozdíl v hmotnosti 30–50%).

Přečíst celý článek…

Jak a kdy vznikly první brýle?

První historická zmínka o korekci brýlovými čočkami se objevuje ve starých spisech z dob vlády císaře Nera, který si podle legend přikládal při zápasech před oko broušený smaragd. Podle zabarvení a optických vlastností však odborná veřejnost soudí, že se spíše jednalo o ochranu zraku před světlem, než o opravdovou korekci.

Přečíst celý článek…




TOPlist