Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


Oči a zdraví

Co všechno mohou být brýle

Zaplať pánbůh, nebo možná zaplať přírodo (jak říkal Werich s Horníčkem) je dávno pryč doba, kdy si každý, kdo potřeboval brýle došel s receptem do oční optiky a „ vybral si “ ze dvou, nebo možná čtyř modelů, to když měl známého vedoucího, a potom čekal měsíc, nebo i dva než budou brýle hotové. Je pravda, že dnes se občas setkávám s názorem, že kdyby to bylo jako dřív, a my měli na výběr pouze dva typy rámečků, bylo by všechno mnohem jednodušší. Když se ale s takovým názorem setkám, tak samozřejmě nevěřím, že to ten zákazník myslí doopravdy. Naštěstí takových lidí není mnoho a většinou se spíše potkávám s lidmi, kteří jsou rádi, že si mohou vybrat z velikého množství krásných rámečků, které jsme jim schopni nabídnout.

Přečíst celý článek…

Astigmatismus

Astigmatismus

Máte zkreslený nebo zamlžený obraz na libovolnou vzdálenost? Může se tímto u Vás projevovat astigmatismus. I v případě, že Vaše vidění je celkem ostré, ale pociťujete bolesti hlavy, únavu, mhouření či podráždění očí, může to být známka slabého astigmatismu. Přítomnost astigmatismu ověří oční prohlídka, včetně testu vidění nablízko i do dálky.

Přečíst celý článek…

Dalekozrakost

Dalekozrakost se též odborně nazývá hypermetropie a hyperopie. Způsobuje, že musíte vyvíjet zvýšené úsilí pro zaostření na bližší předměty. Děti, které jsou dalekozraké mohou mít problémy při čtení.

Přečíst celý článek…

Kdo je to optometrista?

ilustrační foto Už se vám stalo, že jste se přišli zeptat do oční optiky na vyšetření zraku a místo očního lékaře jste byli doporučeni k optometristovi? Nevěděli jste, co to znamená?

Přečíst celý článek…
TOPlist