Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky


VUILLET VEGA

Logo VUILLET VEGAFrancouzská společnost Vuillet Vega patří mezi nejvýznamnější výrobce brýlových obrub nejen ve Francii,ale na celém světě.Při setkání s panem Gérardem Vuilletem se setkáte se skromným a nenápadným mužem. Přesto tento muž stojí v čele společnosti s bohatou historií.

Na začátku 40. let 19. století zakládá Célestin Vuillet – syn brusiče diamantů svoji společnost na výrobu optiky. Brzy na to se vydává do Paříže, kde představuje a dále zdokonaluje své umění, aby se poté vrátil do města Morez na ulici De la République 160, kde si nechává zapsat vůbec první patenty v dějinách výroby brýlí. Kvality jeho práce byly veřejně oceněny bronzovými medailemi při dvou příležitostech – na mezinárodní výstavě v Paříži v roce 1878 a v roce 1880 v Melbourne.

Ilustrační fotoJeho syn, Charles Vuillet, se mezitím stal vyslancem rodiny a se svým kufříkem vzorků jezdil po celé Evropě. Aby se vypořádal s obtížemi tehdejšího na čas velmi nákladného způsobu dopravy, vytvořil novou marketingovou metodu: korespondenční – zásilkový prodej.

Vnuk Célestina, Maurice Vuillet, žil v době rozkvětu Indočíny a Afrických kolonií. Byl to on, kdo přišel s novým materiálem „rhoptix“, který představil ve svých kolekcích do té doby vyráběných výlučně z kovu.

Maurice VUILLET byl prezidentem Federace výrobců optiky v Morezu ve Francii od roku 1947 do roku 1957.

Jméno Vuillet se brzy stalo v okolí Morezu skutečným symbolem všeho toho, za čím celá společnost stála. Aby toto jméno nechal ještě výrazněji vyniknout, přidal k němu Maurice název jedné z nejjasnějších hvězd: Vega.

Georges Vuillet, syn Maurice a člen čtvrté generace v rodinné linii, se musel vypořádat s de-kolonizací a tedy i s reorganizací své obchodní sítě. Přes všechny tyto problémy se mu podařilo udržet si většinu svých původních klientů. Bylo to hlavně díky kvalitě zboží,ale také kvůli přátelským vazbám, které postupem času vznikly na původních obchodních kontaktech celé rodiny.

VUILLET VEGA dnes

Ilustrační foto Dědic čtyř generací skvělých mistrů umění výroby brýlí, Gérard Vuillet, řídí svou prestižní společnost od roku 1976. Za dobu svého působení vytvořil výjimečné obroučky, skutečné perly tvořivosti, které jsou zřetelně rozeznatelné díky svému charakteristickému stylu. Obroučka je pro něj uměleckým dílem, jedinečným skloubením tvaru a hmoty, které dodává každému jeho produktu živoucí osobnost.

Mezinárodní pověst společnosti VUILLET VEGA je výsledkem 150-ti let výjimečné práce a obroučky VUILLET VEGA se dnes prodávají v 94 zemích.

Obruby VUILLET VEGA se pyšní dvěma oficiálními známkami francouzské vlády. Jedna garantuje kvalitu pozlacení, druhá zlato v jeho ryzí podobě.

Svými kolegy byl VUILLET VEGA v roce 1994 oceněn Stříbrnou cenou na Prvním mezinárodním Fashion Grand Prix a v roce 1996 byl odměněn také zlatou cenou SILMO. V roce 1997 byl francouzskými optiky zvolen k ocenění Pont d’Or za nejlepší služby a Pont d’Argent za kvalitu.

Ilustrační foto Gérard Vuillet se vždy řídil svou hlavní zásadou: svým zákazníkům poskytni vždy to neočekávané, ale kvalitní. To je základní stavební kámen, na kterém postavil své podnikání, myšlenka v pozadí jeho obchodní strategie.

Jako zkušený obchodník ví, že ani nejlepší nápady nemohou být převedeny do reality bez hlubší rozvahy. To je také důvod, proč své první kolekce představil nejprve omezenému okruhu nejkritičtějších odborníků. To mu umožnilo představit finální podoby kolekcí jako k dokonalosti dovedená díla.

Gérard Vuillet nepřestává pracovat na designu a zvyšování kvality a tak v červenci 2005 získal na slavnostní ceremonii ve francouzském senátu cenu Janus za kvalitu designu a inovativní prvky.

Vuillet Vega vyrábí kolekce obrub Prestige, Prima Linea a Liberty Eyes. Na mezinárodní výstavě Silmo 2006 představila společnost Vuillet Vega novou kolekci luxusních brýlových obrub pod názvem Gérard Vuillet.

TOPlist